Benzínové vařiče

Systém moderního benzínového vařiče sestává nejčastěji a typicky ze samostatného hořáku, láhve na palivo, s různými obsahy u kterých lze zaměnit uzávěr láhve za pumpičku zajišťující potřebný tlak v systému a přívodní trubičky/hadičky. Jako palivo je nejčastěji doporučen a používán technický benzín a jemu podobné kapaliny.

Alternativou benzínového vařiče pro turistiku jsou plynové vařiče a lihové vařiče.

Většinou se uvádí že tyto vařiče není možné regulovat tak citlivě jako plynové, ale to už u leckterých (dá se říci že u většiny) dnešních benzínových vařičů neplatí a schopnost regulace plamene je na velmi slušné (postačující) úrovni. Vše je také věcí cviku a vaší zručnosti. Nejlepší možnosti jemné regulace mají novější konstrukce vařičů, které mají regulační ventil těsně u trysky.

Asi nejzranitelnější součástí vařičů na kapalná paliva je tlakovací pumpička. Ať je jakéhokoliv provedení, vyžaduje pravidelnou kontrolu a údržbu. Zvláště kožené těsnění pístku je třeba udržovat řádně promaštěné. K pumpě patří také propojeni s hořákem a klíčovou částí propojeni jsou těsnění. Ke každému vařiči je pak vhodné si sehnat náhradní těsnění a jejich stav za provozu kontrolovat a zavčas je vyměnit.

 

Nejprodávanější

3648
5289136485289
Značky

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

   
 • dragonfly with bottle Doprava zdarma Kód: 11774
  MSR DragonFly - benzínový vařič + hovězí Jerky 25g zdarma
  Momentálně nedostupné

  Od svého uvedení na trh v roce 1998 získal tento vařič - MSR DragonFly - několik ocenění díky jedinečnému ventilu CoolFuel™, který umožňuje bezkonkurenční rozsah regulace plamene. Vařič MSR DragonFly zvládá různé druhy paliva. Dodává se bez palivové láhve!

  5 321 Kč (–10 %)
  4 788 Kč
  Značka: MSR Záruka: 2 roky
 • dragonfly with bottle Doprava zdarma Kód: 11776
  MSR DragonFly Combo - benzínový vařič + hovězí Jerky 25g zdarma
  Momentálně nedostupné

  Od svého uvedení na trh v roce 1998 získal tento vařič - MSR DragonFly - několik ocenění díky jedinečnému ventilu CoolFuel™, který umožňuje bezkonkurenční rozsah regulace plamene. Vařič MSR DragonFly zvládá různé druhy paliva. Dodává se s palivovou lahví o objemu 590 ml!

  5 743 Kč (–10 %)
  5 168 Kč
  Značka: MSR Záruka: 2 roky
 • WhisperLite International 2012 Doprava zdarma Kód: 06633
  MSR WhisperLite International - benzínový vařič + hovězí Jerky 25g zdarma
  Momentálně nedostupné

  MSR WhisperLite International jejednoduchý a spolehlivý vařič, který snadno složíte a umístíte do sady nádobí MSR. Lze použít běžná kapalná paliva - technický benzín, bezolovnatý benzín a petrolej. Dodává se bez palivové láhve!

  4 054 Kč (–10 %)
  3 648 Kč
  Značka: MSR Záruka: 2 roky
 •  
 • WhisperLite International 2012 Doprava zdarma Kód: 06635
  MSR WhisperLite International Combo - benzínový vařič + hovězí Jerky 25g zdarma
  Momentálně nedostupné

  MSR WhisperLite International Combo jejednoduchý a spolehlivý vařič, který snadno složíte a umístíte do sady nádobí MSR. Lze použít běžná kapalná paliva - technický benzín, bezolovnatý benzín a petrolej. Dodává se s palivovou lahví o objemu 590 ml.

  4 477 Kč (–10 %)
  4 029 Kč
  Značka: MSR Záruka: 2 roky
 • WhisperLite Universal Doprava zdarma Kód: 06631
  MSR WhisperLite Universal - benzínový vařič + hovězí Jerky 25g zdarma
  Momentálně nedostupné

  MSR WhisperLite Universal je legendární model vařiče v novém univerzálním provedení na kapalná i plynná paliva. Pomocí patentované technologii AirControl dochází k maximálnímu výkonu spalování u dopodručených paliv. Dodává se bez palivové láhve!

  5 321 Kč (–10 %)
  4 789 Kč
  Značka: MSR Záruka: 2 roky
 • WhisperLite Universal Doprava zdarma Kód: 06632
  MSR WhisperLite Universal Combo - benzínový vařič + hovězí Jerky 25g zdarma
  Momentálně nedostupné

  MSR WhisperLite Universal Combo je legendární model vařiče v novém univerzálním provedení na kapalná i plynná paliva. Pomocí patentované technologii AirControl dochází k maximálnímu výkonu spalování u dopodručených paliv. U vařiče verze Combo je láhev 590 ml na kapalná paliva součástí balení.

  5 743 Kč (–10 %)
  5 168 Kč
  Značka: MSR Záruka: 2 roky
 •  
 • msr xgkex Doprava zdarma Kód: 11043
  MSR XGK EX - benzínový vařič + hovězí Jerky 25g zdarma
  Momentálně nedostupné

  MSR XGK EX je po celých 30 let tím nejspolehlivějším vařičem do extrémních podmínek vyhledávaným zejména horolezci. Nový MSR XGK EX (extreme) z tohoto odkazu vychází. Dokáže spalovat více druhů paliv než kterýkoliv jiný vařič, je opatřen ohebným palivovým přívodem, díky němuž se dá snadno umístit do 1,5 litrového hrnce MSR. Dodává se bez palivové láhve!

  5 877 Kč (–10 %)
  5 289 Kč
  Značka: MSR Záruka: 2 roky

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem