Léhká péřová bunda Warmpeace Vernon - recenze

Péřové vybavení od české značky Warmpeace má u nás dlouhou tradici. Firma Warmpeace je známá především svými péřovými spacáky Viking, které dlouhá léta patří k nejprodávanějším péřákům v ČR a to především díky jejich ideálnímu poměru výkon/cena. Ne jinak je tomu u péřových bund Warmpeace Vernon (pánská verze) a Warmpeace Tacoma (dámská verze). Jedná se o středně zateplenou péřovou bundu, kdy k izolaci bylo použito kahní peří 90/10 s plnivostí 600 cuin. Hmotnost bundy 390g je pro lehkou péřovku ideální a lze ji tak použít jako svrchní vrstvu nebo jako zateplovačku pod Goretexovou bundu. Díky dobré plnivosti lze péřovku sbalit do malého obalu, který najdete uvnitř vnitřní kapsy a vy tak bundu můžete mít v batohu při jakékoliv horské aktivitě. Naopak ve městě poslouží spolehlivě jako poslední teplá vrstva. Prostě ideální zimní bunda do města.

warmpeace-vernon-06

Parametry bundy Warmpeace Vernon

Materiál: Loft Nylon DWR+
Barva:
black/brown, shadow blue/mustard, mars red/shadow blue
Velikosti:
S, M, L, XL, XXL, XXXL
Hmotnost:
390 g
Náplň:
kachní peří 90/10, 650 cuin

Koupit Warmpeace Vernon na Quill outdoor ►►

Peří (anglicky Down)

Je přírodní materiál, který vyniká svými izolačními vlastnostmi, které jsou několikanásobně lepší než u dutého vlákna při stejném objemu. Na bundách najdete nejčastěji údaj o plnění peřím 80/20, 90/10, 95/5. Tento údaj znamená poměr mezi peřím a peřím prachovým. Laicky řečeno: "Čím je tento poměr menší, tím více budete schopni spacák sbalit". Plnivost (loft) spacího pytle se udává v jednotkách Cuin. Čím větší číslo tím lepší plnivost spacák má, ale zároveň je potřeba počítat s vyšší cenou.

Materiál bundy Warmpeace Vernon

U této péřovky byl pro svrchní i vnitřní část bundy použitý lehký Loft Nylon DWR+ s gramáží 38 g/m2, který má nejen úpravu proti vodě (Durable Water Repelent), čímž garantuje bundě základní vodoodpudivost s parametrem 1250 mm vodního sloupce a samozřejmě větruodolnost, ale zároveň je velmi odolný proti pronikání peří. Tkanina má výbornou prodyšnost, takže zabraňuje srážení vodních par uvnitř bundy. Loft Nylon DWR+ nepříjemně nešustí a jeví se i jako velmi odolný (bundu používáme 3 roky).

warmpeace-vernon-01zip YKK

U hlavního zipu i dvou zipů na vnějších kapsách byly použit značkové zipy YKK. Jedná se o precizně zpracované japonské zdrhovadla, které se prakticky nekazí po celou životnost bundy. Jezdec zipu je opatřen gumovým logem firmy, aby šly zipy lépe ovládat v rukavicích. Hlavní kostěný zip má pevnou vnitřní légu, která zabraňuje profukovaní a zároveň zabraňuje skřípnutí materiálu zipem. U krku jezdec zajíždí do krycí "garáže", takže vás nebude nepříjemně škrábat na bradě.

Střih bundy

Bunda má studené švy (komory jsou prošité skrz), což je u této kategorie bundy naprosto běžná záležitost. Zateplení je kompletní a na bundě nenajdete místo, které by nebylo zateplené peřím a to včetně kapuce. Rozměrově je bunda spíše větší, s dostatečně dlouhými rukávy a zadním dílem sahajícím pod zadek a to i při předklonu nebo při vzpažení. Nepodléhá tedy módnímu trendu zkracování do pasu a bundu můžete opravdu použít i v horách. Límec je součástí kapuce, která je pevná, nesbalitelná.  Kapuce nemá nastavování a jediným jejím stahovadlem je lycrová pruženka na lemu, která je i okolo lemů rukávů a okolo spodního lemu.

warmpeace-vernon-04řešení kapuce u Warmpeace Vernon

warmpeace-vernon-05levá přední kapsa na zip s logem Warmpeace

Celkový dojem

Bundu Warmpeace Vernon používáme od podzimu do jara. V zimním období je to výborná svrchní péřová zateplovačka, pod kterou stačí lehký rolák v případě velkých mrazů nebo funkční triko s dlouhým rukávem v případě teplot okolo nuly. Kapuce se hodí zejména pokud nás zastihne nepříznivé počasí a my nemáme v batohu další hardshellovou bundu. Bunda Vernon bez problémů vydrží sněžení, ale déšť už je samozřejmě problém. Díky výborné sbalitelnosti a nízké hmotnosti lze bundu nosit v batohu a využít ji pouze v případě potřeby, např. na odpočinkových zastávkách při turistice, skialpinismu, na kole, na běžkách, na štandu apod. Díky hezkému a nenásilně sportovnímu vzhledu ji lze doporučit i do města.

Koupit Warmpeace Vernon na Quill outdoor ►►

warmpeace-vernon-02srovnání velikostí sbalené bundy Warmpeace Vernon s telefonem

warmpeace-vernon-03sbalená bunda Warmpeace Vernon