Rukavice Warmpeace Grym, Teddy a Bea Lady - recenze

Jak si vybrat rukavice, aby vám nebyla zima při specifických disciplínách jsme vám popsali ve článku: Jak udržet ruce v teple. Rukavice Warmpeace, které vám budeme popisovat jsou unisex, tedy je lze použít jako pánské rukavice, ale i dámské rukavice. Přizpůsobit musíte pouze velikost, barva zůstává stejná. A čím nás tedy rukavice od české firmy Warmpeace oslovily? Jsou to především vlastnosti jako: super materiály, výborná cena, perfektní ergonomie a střih.

rukavice-warmpeace_03
rukavice Warmpeace Bea Lady, Warmpeace Teddy a Warmpeace Grym

Rukavice Warmpeace Grym

Jedná se o zateplené prstové rukavice, kde je jako izolace použito syntetického izolačního materiálu (počesaná polyesterová pletenina). Zajímavostí je kožená část rukavic, která je ošetřená impregnací 3M Scotchguard DWR. Kůže je maximálně odolná proti otěru i při drsnějším zacházení. Rukavice tak lze využít nejen k lyžování a turistice, ale i k lezení. Vodoodpudivost zajišťuje svrchní materiál Shell Tec, který je opatřen odlehčenou polyuretanovou vrstvou s vodním sloupcem 600mm, což neomezuje prodyšnost rukavic, ale zajistí dostatečnou nepromokavost při běžném zimním použití.

Rukavice mají dobře padnoucí střih. Prsty jsou sešity tak, že lze uchopit karabinu nebo rozepnout přezku batohu bez toho, aby rukavice musely z roukou dole. To jistě oceníte při větších mrazech a nepřízni počasí. Pokud přesto musíte rukavice z nějakého důvodu sundat, využijete všité gumičky, které zajistí, aby se rukavice nemusely válet ve sněhu, ale držely vám pohodlně na zápěstí. Stahování rukavic je vyřešeno pruženou s plastovým klipem, aby se do rukavic nenabíral sníh. Větší poutko umožní rukavice pověsit k sedáku a zaroveň se s ním pohodlněji rukavice navlékají na mokrou ruku. Pomocí sponky lze rukavice sepnout k sobě.

Doporučená cena rukavic je parádních 1590 Kč/pár a zakoupit je můžete v našem obchodě >> Warmpeace Grym - rukavice

rukavice-warmpeace_06
rukavice Warmpeace Grym

rukavice-warmpeace_05

rukavice Warmpeace Grym

Rukavice Warmpeace Teddy

Jsou klasické dobře padnoucí palčáky zateplené značkovým materiálem Primaloft Gold. Jako předešlý model prstových rukavic Warmpeace Grym i Warmpeace Teddy jsou ušité z pravé kůže ošetřené impregnací 3M Scotchguard DWR a ve svrchní části vás ochrání odolný nylonový materiál Shell Tec s vodoodpudivou polyuretanovou úpravou. Jedná se o velmi teplé rukavice vhodné do třeskutých mrazů zejména na turistiku a lyžování.

Rukavice opět dobře padnou a střih je za mně dovedený k dokonalosti. Ve vnitřní části mimo izolace z Primaloftu naleznete počesaný polyester, který vytváří na dotek příjemně hřejivý pocit. Tuto vnitřní vložku tvoří vlastně rukavice Bea Lady, které Warmpeace distribuje zvlášť jako designový prvek pro ženy.

Doporučená cena rukavic je parádních 1430 Kč/pár a zakoupit je můžete v našem obchodě >> Warmpeace Teddy - rukavice nebo samostatně Warmpeace Bea Lady

rukavice-warmpeace_02
rukavice Warmpeace Teddy

rukavice-warmpeace_04

rukavice Warmpeace Teddy

Primaloft Gold®

Jedná se o izolaci nejvyšší kvality, která vyniká svou hřejivostí, voděodolností, měkkostí a snadnou stlačitelností. Ve srovnání s ostatními izolačními materiály dosahuje PRIMALOFT® GOLD vyšší hřejivosti jak za sucha, tak i když je vlhký. Jednotlivá mikrovlákna vytvářejí vzduchové kapsičky, které zadržují teplo u těla a nevpouštějí k němu chlad. Zároveň mají vysokou voděodolnost a zabraňují proniknutí vlhkosti, čímž udržují pokožku stále v suchu. Izolační mikrovlákna PRIMALOFT® GOLD mají schopnost schnout mnohem rychleji než spodní prachové peří. Využívá se jako vrstva při pohybu ve velmi chladném prostředí.