Jak opravit nesmeky?

Nesmeky nebo horolezecké mačky používá v zimě na svých toulkách každý turista nebo trail runner, který již zjistil, že sejít či seběhnout prudký ledový kopec není nic jednoduchého. Ostatní do této fáze teprve dospějí a těm rozhodně doporučujeme zakoupení řetízkových nesmeků, které vás v terénu opravdu bezpečně podrží. Žádné gumové nesmysly, kde hroty zalité v plastu poztrácíte ještě než dojdete pod kopec tu doporučovat nebudeme. Takže opravdu, kromě důchodců, kteří nesmeky potřebují na cestu pro důchod a na nákup, kupujte pouze řetízkové nesmeky, protože do hor nic jiného nepatří.

Bohužel kromě toho, že každá voda nakonec steče dolů a Stázina se dostane Kubovi za ženu i bytelně nesmrtelné řetízkové nesmeky od nás turistů a běžců dostanou pěkně na prdel. Když se např. běžci pohybují 24 hodin v masivu Lysé hory - LH24 - a sněhové podmínky nejsou úplně ideální, rozbitých nesmeků vidíte desítky. Pro tenký nerezový řetízek totiž není nic horšího, než skákání a prudké došlapy na kameny. No jasně. Kdo chce vyhrát, nemůže být pomalý a s heslem: Radši mrtvý než-li druhý", se do toho obouvá několik tisíc závodníků ročně.

V našem obchodě prodáváme fakt kvalitní nesmeky pro turisty a běžce: Climbing technology Ice Traction Plus, Camp Ice Master Run pro běžce, Camp Ice Master Evo, Camp Ice Master Light a klasické Camp Ice Master.

Nicméně kvalita neznamená nesmrtelnost a proto i u těchto typů nesmeků dojde díky vnějším vlivům k ucvaknutí řetízku nejčastěji o kámen. Jak takto poškozené nesmeky opravit? Řešení je velmi jednoduché a poradit si lze přímo v terénu.

Oprava řetízkových nesmeků:

nesmeky_01
1. k opravě roztrženého řetízku nesmeků potřebujete klíče na nerezovém kroužku

nesmeky_02
2. nerezový kroužek z klíčů sundáte a klíče si dáte do kapsy tak, ať nemusíme psát návod: "Jak se dostat do bytu bez klíčů"

nesmeky_03
3. roztržené části spojíte sejmutým kroužkem

nesmeky_04
4. oprava nesmeků je velmi pevná a dlouhodobá.

nesmeky_05
5. rozdíl ve funkci nepoznáte a oprava vás stojí max. 2 Kč ;)

Snad se vám tento jednoduchý trik a návod líbil. Pokud ano, budeme rádi, když si další nesmeky koupíte v našem obchodě: nesmeky na boty