Tipy na outdoorové dárky pro ženy

Vybíráte dárky pro "horalky" a stále nemůžete na nic přijít? Přínášíme vám přehled dárků, které potěší každou ženu zapálenou do turistiky, cestování nebo horolezectví. Hledáte outdoorové dárky pro muže? Podívejte se na náš další článek - Tipy na outdoorové dárky pro muže. Pokud vaši blízcí mají rádi pohyb v přírodě, pak vám snad tyto tipy přinesou inspiraci na dárek, který neskončí ve skříni.

Kompletní přehled dárků pro ženy ►►

Tipy na originální outdoorové dárky pro milovníky výletů, kempování, sportovce, cestovatele, turisty a horolezce.

Níže najdete tip na vánoční dárky sezóny 2021, které jsme pro vás dali dohromady. Jedná se o dárky, které by potěšili i nás a naše blízké.

1. Teplé rukavice jako osvědčený drtič mrazu

Rukavice z kozí kuží na dlani a odolným materiálem na hřbetu ruky. Jedině tak vám rukavice vydrží extrémní zacházení.

2. Péřový spacák nebo bunda pro velké zmrzlíky

O tom, že je peří lepší izolant než duté vlákno jsme napsali spoustu článků. Proč tedy ženu nepotěšit fakt teplým spacákem malých rozměrů po sbalení a s nízkou hmotností?

 • Warmpeace Viking 1200 - tento zimní spacák je to nejlepší co Warmpeace v ekonomické řadě spacáků Viking vyrábí. Pežijete v něm krutou zimu, ale užitečný bude i na jaře nebo při pozdním podzimu.
 • Warmpeace Viking 600 - nejprodávanější péřový spacák v České republice. Pro ženu je ideálem letního spacáku, ale vydržet v nějm jde i začátkem podzimu nebo na konci jara.
 • Warmpeace Tacoma Lady - dámská lehká péřová bunda s kapucí, kterou můžete díky jednoduchému designu a střihu přizpůsobenému dámské postavě nosit v zimní přírodě i ve městě.

vanoce_11
péřové spacáky Warmpeace vás zahřejí např. i v Iránu

3. Pořádná karimatka

Karimatka potěší každou ženu, která zažila zimou bezesné noci.

 • Therm-A-Rest NeoAir UberLight - absolutně nejlehčí vzduchová karimatka, která kdy byla vyrobena.
 • Therm-A-Rest Z Lite SOL - osvědčená pěnovka, kterou složíte jak harmoniku. Vyznačuje se nízkou hmotností a na pěnovou karimatku i vysokou skladností.
 • Pinguin Skyline XL - nafukovací karimatka s integrovanou pumpou ve větší verzi. Navržená tak, aby obstála i v těch nejhorších podmínkách. Žádné studené spoje a výška, která spolehlivě vytlumí i větve a šišky

vanoce_12
karimatky Therm-A-Rest jsou zárukou kvality

4. Malý batoh pro ženy

Speciální dámský design a barvy, které frčí.

 • Lowe Alpine Aeon ND 25 - dámský všestranný batoh použitelný na co si jen vzpomenete - turistika, horská kola, ferraty nebo skialpy.
 • Lowe Alpine Aeon ND 20 - kam to dneska bude, dámy? Pěšky nahoru na hřebeny? Nebo jdete na kolo? Víkend na ferratách v Rakousku? Skialpová túra v Krkonoších? No problem! Aeon vás doprovodí kamkoliv. Nezná překážky, nezná kompromisy.
 • Pinguin Vector 35 2020 - turistický dvoukomorový batoh středního objemu s pevnými ramenními popruhy. Univerzální dvoukomorový batoh na trek i cyklistiku s velmi příjemným zádovým systémem.
 • Lowe Alpine Tensor 20 - lehký batoh pro rychlé túry, Trail Running a bikové výlety.

vanoce_08
batoh Lowe Alpine Tensor 20

5. Skleničky na víno

Pokud není abstinentka, tak se ji tento dárek v podobě skládacích skleniček na víno bude jistě líbit. V obchodě to označujeme za sympatickou blbůstku do batohu.

vanoce_07
nádobí GSI outdoors

6. Odolné lahve na vodu

Drobnost, která potěší každou outdoorovou duši.

 • Nalgene Wide Mouth 500ml - legendární láhev Nalgene zná snad každý turista a outdoorový nadšenec. Nerozbitná láhev je vyrobena z odolného plastu, který vydrží opravdu velmi tvrdé zacházení.
 • Platypus DuoLock SoftBottle 2L Trail Love - snadno sbalitelná a flexibilní láhev na vodu. U turistů stále popularnější varianta přenášení vody. Prostě až vám pití dojde, jednoduše láhev sbalíte a ona vám nezabírá místo. Platypus je opravdu špička na trhu a zde máte jistotu, že s vodou nepijete další chemické dobroty uvolňující se z materiálu.
 • Zdravá lahev 0,7 l - sovičky - láhev na kolo nebo do práce i do batohu vyrobená ze speciálního plastu, který snese i vyvaření ve vodě. V líbivém designu.

vanoce_09
odolné láhve na vodu Nalgene

7. ponožky které opravdu zahřejí

Teplé trekové ponožky musí ocenit každá horalka, protože jedině ten kdo má nohy v teple, je v pohodě.

 • High Point Trek Lady - dámská treková ponožka vyrobena z nového funkčního materiálu ThermoCool, který zajistí maximální komfort jak v chladném tak teplém počasí, výborně odvádí vhlkost a zachovává pokožku v suchu.
 • High Point Glacier 2.0 Merino - vysoké vlněné podkolenky pro trekking, horolezectví a jiné aktivity v zimních podmínkách.

vanoce_13
Kari Traa ponožky - zdroj: bergstolz.de

8. Dámské čepice

9. Peněženky, které opravdu vydrží

vanoce_14
peněženky Lifeventure

10. Outdoorová lékárnička

Taky jste si všimli, že se jí prášky kutálí po batohu a náplast na puchýře vytahuje z igelitového sáčku v kapse své bundy. Lékárnička potom bude praktickým dárkem.

vanoce_10
outdoorová lékárnička Lifesystems

3 vánoční tipy pro horolezkyně

 • Climbing Technology Anthea - fakt parádní dámský sedák, který přiznává dámské proporce a navíc ty barvy fakt ladí se vším.
 • Climbing Technology Eclipse - toto je rozhodně nejprodávanější dámská přilba. Přesně, je to ta v růžové barvě.
 • Petzl GriGri - máte strach, když vás výrazně lehčí partnerka jistí? Pořiďte ji poloautomatické jistítko, které vás strahu částečně zbaví.

Snad vám naše doporučení pomohlo a podaří se vám vybrat pěkný dárek, který potěší.

Kompletní přehled dárků pro ženy ►►