Sněžnice

Důležitými faktory, které by měly být pro sněžnice určující jsou:

 • Plocha: Princip sněžnic spočívá v rozložení hmotnosti do plochy, aby se člověk nebořil hluboko do sněhu. Základní rozhodnutí tedy závisí na hmotnosti, kterou musí sněžnice unést a na druhu sněhu. Čím těžší náklad je třeba nést, tím větší plochu potřebujeme.
 • Obratnost: Je logické, že mnohem lépe se chodí s menšími sněžnicemi. Jsou mnohem lépe ovladatelné, ale zase mají menší “nosnou” plochu, která nás drží na sněhu. Proto je potřeba vybírat ty nejmenší či nejlépe tvarované sněžnice, které ještě vyhovují požadavku na nosnost na sněhu.
 • Hmotnost a odolnost: Protože sněžnice nosíte na nohou a při každém kroku je zvedáte, jsou vhodné co nejlehčí. Ovšem nikoliv na úkor spolehlivosti a odolnosti! Hodně také závisí na provedení jednotlivých druhů sněžnic a propracovaní jednotlivých detailů (vázání, pohyblivý “kloub”, ozubení, …) Ta nejmenší sněžnice nemusí být vždy ta nejlehčí.
 • Komfort použití: Závisí na provedení detailů. Například na provedení vázání a jak se s ním manipuluje i v silných rukavicích, na stabilitě uchycení boty ve vázání a ovladatelnosti sněžnic (např. v traverzech). Sem také patří skladnost a komfortní možnost transportu.
 • Tvar: Pro moderní sněžnice je charakteristické rozdělení na základní dva tvary. Jedny opisují styl “cross country” s ocasem, což zlepšuje směrovou stabilitu sněžnice a ty co opisují styl “zelené hory” (modifikované medvědí tlapy). Sněžnice country-stylu jsou vhodnější pro rychlejší pohyb díky “ocasu”, který sněžnici lépe vede. Sněžnice podle modifikované medvědí tlapy jsou vhodné pro větší náklady (větší plocha) a v menších velikostech jsou obratnější.
 

Nejprodávanější

939
747919397479
Značky

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem

   
 • MSR Snowshoe Evo22 Red Angle PRTN Doprava zdarma Kód: 05947
  Externí sklad

  Turistické sněžnice MSR Evo vhodné na vícedenní výlety a zvlněný terén. Unibody - podélné kovové a brzdové lišty (pro sestup), díky kterým sněžnice dobře drží na sněhovém povrchu i v traversech. Možnost přidání nástavců nástavců Evo Tail, které sněžnice prodlouží, zvětší jejich plochu a tedy i nosnost.

  4 677 Kč (–10 %)
  4 209 Kč
  Značka: MSR Záruka: 3 roky
 • MSR SnowShoe RevoTail Accesory PR Kód: 05650
  Externí sklad

  Nástavce určené pro sněžnice EVO. Koncovky je možné rychle a jednoduše připnout a odepnout. Evo Tail zvětšují plochu sněžnice a usnadňují tak chůzi v hlubokém sněhu. Při vyšší hmotnosti rozloží váhu a zamezí tím boření do sněhu.

  1 043 Kč (–10 %)
  939 Kč
     
  Značka: MSR Záruka: 3 roky
 • 10200 msr lightning ascent 22 cobalt blue m above PR Doprava zdarma Kód: 10200
  Externí sklad

  Kovové sněžnice MSR Lightning Ascent jsou velice bytelné, ale zároveň velmi lehké sněžni­ce s kovovým rámem, vhodné do každého terénu, ale vynikající službu vám udělají hlavně v kombinovaném terénu hor, kde potkáte sníh i kameny. Pak oceníte jejich konstrukci i použité materiály.

  8 054 Kč (–10 %)
  od 7 249 Kč
  Značka: MSR Záruka: 3 roky
 •  
 • TSL 227 Camo XL Strap Bi-Mat - sněžnice Doprava zdarma Kód: PFRC68
  Externí sklad

  TSL 227 Camo XL Strap Bi-Mat jsou jediné sněžnice na českém trhu s nosností 140kg. Ideální jako sněžnice do hlubokého prašanu a do středního až strmého terénu. Ideální sněžnice pro myslivce nebo lidi co chodí s těžším nákladem.

  4 490 Kč (–11 %)
  3 999 Kč
     
  Značka: TSL Záruka: 2 roky
 • tsl 325 pioneer dark slate raquette neige snowshoes schneeschuhe 18 19 Doprava zdarma Kód: PFRPI825
  Externí sklad

  Sněžnice TSL 325 Pioneer Dark Slate jsou komfortní sněžnice na chůzi v nenáročném terénu. S nemrznoucím vázáním, které nabízí rychlé stahování a hroty, které drží na ledu.

  3 390 Kč (–12 %)
  2 983 Kč
     
  Značka: TSL Záruka: 2 roky
 • SnezniceTSL325TourGrip Doprava zdarma Kód: PFRTG819
  Vyprodáno

  Sněžnice TSL 325 Tour Grip se vyznačují rychlým a snadným použitím a přizpůsobením vázání k obuvi. Vázání Tour tvoří dokonalou podporu pro vaši nohu. Ideální do snadného a mírného terénu. Inovovaný stahovací pásek, který se přizpůsobí noze. Sněžnice mají podélný grip.

  4 490 Kč (–11 %)
  3 999 Kč
     
  Značka: TSL Záruka: 2 roky
 •  
 • tsl kidoo kiwi 2 raquette neige snowshoes schneeschuhe 18 19 Kód: PFRK094
  Externí sklad

  Sněžnice TSL Kidoo jsou dětské sněžnice do 30 kg s komfortním a jednoduchým zapínáním. Sněžnice, se kterými dítě poroste a nemusíte kupovat každý rok nové.  Jednoduchého nastavení velikosti, 3 trny na spodu sněžnic. Sněžnice jsou určené pro velikost obuvi 27 - 36.

  1 090 Kč (–12 %)
  959 Kč
     
  Značka: TSL Záruka: 2 roky
 • TSLsneznice 01 Výprodej Doprava zdarma Kód: PFRSM184
  Skladem (1 ks)

  Sněžnice Symbioz Hiker jsou revoluce mezi sněžnicemi. Tvar sněžnice se přizpůsobuje při chůzi noze a terénu. Vázání má sklopnou patu pro usnadnění prudkých výstupů, předním drapák a postranní hroty proti klouzání do stran.

  6 990 Kč (–11 %)
  6 199 Kč
  Značka: TSL Záruka: 2 roky
 • TSLMotionTitan Výprodej Doprava zdarma Kód: PFRSM185
  Vyprodáno

  Sněžnice Symbioz Motion. Model Symbioz Motion patří mezi modely určené do lehčích nebo středně těžkých terénů. Skvěle se chová na zvlněném podloží a přemrzlém sněhu, který jinak bývá pro sněžnice problém.

  5 990 Kč (–10 %)
  5 389 Kč
  Značka: TSL Záruka: 2 roky

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.