Lavinové vyhledávače

Lavinový vyhledávač je jednoduchý přístroj, který by měl vlastnit každý, kdo se chce pohybovat v zimních horách. Jeho princip spočívá v základních dvou funkcích. Před vstupem do terénu musí být každý lavinový vyhledávač zapnutý do vysílacího módu. Přístroj vysílá radiový signál, který umí také zachytit po přepnutí do příjmového módu. Pro vysokou účinnost těchto přístrujů je potřeba s nimi umět zacházet. Ani ten nejlepší lavinový vyhledávač v rukou naprostého laika není výhrou. Při zasypání lavinou přichází na řadu první pomoc v podobě vašeho kamaráda a parťáka v horách. Pokud ten nemá potřebné znalosti a potřebné vybavení: lavinový vyhledávač, lopatu a lavinovou sondu - jsou vaše šance na přežití minimální.

Součástí základní výbavy pro pohyb v zimních horách a lavinové prevence je lopata, lavinová sonda a lavinový vyhledávač.

 

V této kategorii jsme všechno prodali a čeká se na naskladnění zboží do eshopu. Velmi pravděpodobně máme tento sortiment v kamenném obchodě a zde se objeví každým dnem.