Pytlíky na magnézium

Pytlík na magnézium slouží horolezcům k uskladnění magnézia, které přispívá k vysoušení pokožky rukou při lezení. Hlavní přednosti pytlíků jsou ergonomický tvar, uzávěr pytlíku na magnézium proti nechtěnému vysypání obsahu - většinou řešeno stahovací pruženkou po horním obvodu pytlíku. Novější pytlíky na magnézium jsou vybaveni i držákem na kartáček, který slouží k čištění chytů.
Na bouldering se používají větší pytlíky na shromáždění většího obsahu magnézia. Lezec si potom magnézium nanese na ruce těsně před výkonem. Cílem není mít magnésium úplně všude, ale vysušení dlaní a prstů od potu.
Na pískovcové oblasti zejména v oblastech českých a saských pískovců (Adršpach, Teplické skály, Labské údolí) se vztahuje zákaz lezení s magnéziem. Totéž se může týkat dalších oblastí.

Důležité upozornění: některé pytlíky na magnézium jsou již vybaveny páskem kolem pasu lezce, ale většina nikoliv, proto je nutné tento pásek dokoupit.

 

Nejprodávanější

70
629170629
Značky

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

   
 • bea000881 000 Tip Kód: BSAC.M.G
  Beal Cocoon Clic-Clac - pytlík na magnézium
  Obvykle odešleme do 24 h (1 ks)

  Beal Cocoon Clic-Clac je magnésiový pytlík s unikátním uzavíráním s pružnou manžetou. Díky patentovanému systému clic-clac je možné okamžité otevření pytlíku. Můžete jej otevřít, či zavřít třeba v polovině cesty jednou rukou. Unikátní systém zabrání sypání magnésia v těžkých pasážích.


  569 Kč
  Značka: Beal Záruka: 2 roky
 • S038BA01 BANDI LowRes Kód: S038BA01
  Petzl Bandi - pytlík na magnezium
  Obvykle odešleme do 48 h

  Pytlík na magnézium PETZL BANDI má kulatý tvar s velkým otvorem pro vložení celé ruky. Měkká látka je příjemná a nepůsobí nepříjemně při nošení, nebo když opřete zády proti skalní stěně. Praktický uzavírací systém se šňůrkou a krytem, snadno se otevře pouze jednou rukou, pokud ho zapomenete otevřít před začátkem lezení.


  421 Kč
  Značka: Petzl Záruka: 3 roky
 • S039BA00.01 Kód: S039BA01
  Petzl Saka - pytlík na magnezium
  Obvykle odešleme do 48 h

  PETZL SAKA je pytlík na magnezium s ergonomickým tvarem. Tvar pytlíku SAKA umožňuje snadný přístupk magnéziu, měkká tkanina nepůsobí nepříjemně při nošení pytlíku na zádech. Praktický uzavírací systém, který lze otevřít pouze jednou rukou v případě, že pytlík zapomenete otevřít před lezením.

  554 Kč (–9 %)
  499 Kč
  Značka: Petzl Záruka: 3 roky
 •  
 • S040AA00 SAKAPOCHE LowRes Kód: S040AA01
  Petzl Sakapoche - pytlík na magnezium
  Obvykle odešleme do 48 h

  Pytlík na magnézium PETZL SAKAPOCHE má kapsu na zip. Tato kapsa je určena k uložení klíčů, peněz, energetické tyčinky, malé čelovky e+LITE, topo mapy, atd. Ergonomický tvar pro snadný přístup. Měkká látka je příjemná a nepůsobí nepříjemně při nošení, nebo když opřete zády proti skalní stěně. Praktický uzavírací systém se šňůrkou a krytem, snadno se otevře pouze jednou rukou, pokud ho zapomenete otevřít před začátkem lezení.

  699 Kč (–10 %)
  629 Kč
  Značka: Petzl Záruka: 3 roky
 • C0002BBX4 Kód: C0002BBX4
  Singing Rock Large Logo - pytlík na magnézium
  Obvykle odešleme do 48 h

  Singing Rock pytlík na magnézium Large Logo. Nechybí držák na kartáček a pásek na přichycení. Nové pytlíky na magnézium jsou pevné a vnitřní semišová část umožňuje pohodlné zasunutí ruky. Velký pytlík na magnézium.


  290 Kč
  Značka: Singing Rock Záruka: 2 roky
 • C3004 Tip Kód: C3004TT00
  Singing Rock Mountains - pytlík na magnézium
  Obvykle odešleme do 48 h

  Singing Rock Mountains je pytlík na magnézium s minimalistickým designem. Barvy ladí s kolekcí sedáků Singing Rock. Nechybí tradičně slot na kartáček a další tradiční vychytávky pytlíků Singing Rock.


  390 Kč
  Značka: Singing Rock Záruka: 2 roky
 •  
 • C309 Kód: C3090XX
  Singing Rock pásek k pytlíku na magnézium
  Obvykle odešleme do 24 h (1 ks)

  Pásek k upevnění maglajz pytlíku kolem pasu. Pásek je možno použít na všechny druhy pytlíků. Době, kdy se pytlík navazoval na smyčku, už dávno odzvonilo. Zvolte lepší a pohodlnější styl.


  70 Kč
     
  Značka: Singing Rock Záruka: 2 roky

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem