Pytlíky na magnézium

Pytlík na magnézium slouží horolezcům k uskladnění magnézia, které přispívá k vysoušení pokožky rukou při lezení. Hlavní přednosti pytlíků jsou ergonomický tvar, uzávěr pytlíku na magnézium proti nechtěnému vysypání obsahu - většinou řešeno stahovací pruženkou po horním obvodu pytlíku. Novější pytlíky na magnézium jsou vybaveni i držákem na kartáček, který slouží k čištění chytů.
Na bouldering se používají větší pytlíky na shromáždění většího obsahu magnézia. Lezec si potom magnézium nanese na ruce těsně před výkonem. Cílem není mít magnésium úplně všude, ale vysušení dlaní a prstů od potu.
Na pískovcové oblasti zejména v oblastech českých a saských pískovců (Adršpach, Teplické skály, Labské údolí) se vztahuje zákaz lezení s magnéziem. Totéž se může týkat dalších oblastí.

Důležité upozornění: některé pytlíky na magnézium jsou již vybaveny páskem kolem pasu lezce, ale většina nikoliv, proto je nutné tento pásek dokoupit.

 

Nejprodávanější

474
4751474475
Značky
   
 • bea000881 000 Kód: BSAC.M.R
  Skladem

  Beal Cocoon Clic-Clac je magnésiový pytlík s unikátním uzavíráním s pružnou manžetou. Díky patentovanému systému clic-clac je možné okamžité otevření pytlíku. Můžete jej otevřít, či zavřít třeba v polovině cesty jednou rukou. Unikátní systém zabrání sypání magnésia v těžkých pasážích.

  539 Kč (–12 %)
  474 Kč
  Značka: Beal Záruka: 2 roky

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.