Jak opravit roztrženou bundu nebo spacák?

Máme pro Vás super tip na transparentní samolepící záplaty Warmpeace, které využijete nejen při opravě roztržené bundy, spacáku nebo stanu. Samolepící opravná sada se hodí i k opravě nafukovací karimatky, vaku na vodu, voděodolného vodáckého pytle, apod. Prostě samolepící záplaty využijete k opravě různorodého outdoorového vybavení. Záplaty jsou extrémně odolné, pružné, transparentní, vzduchotěsné a voděodolné. Vyrábějí se v provedení 2ks k opravě větších děr a 6ks k opravě děr a propálenin malých rozměrů.

Odolnost samolepících záplat

Díky pevnosti a pevnému spojení, můžete opravené kusy oblečení prát v pračce, ale počítejte, že záplata bez odlepení vydrží max. 3 prací cykly. Záplata si zachovává po celou dobu flexibilitu a odolnost.

Chci koupit opravné samolepící záplaty Warmpeace ►►

Barevnost záplat

Záplaty se vyrábějí v transparentní barvě a přijmou tak barvu opravované textilie. Na fotkách vidíte, že opravené místo je viditelné, ale běžně si toho ostatní lidé ani nevšimnou. Nejdůležitější je, že bunda nebo spacák opět plní svůj účel a vy neztrácíte péřovou náplň.

zaplaty_04

opravené místo na Primaloft bundě

Balení záplat

K dispozici máme dva typy balení v malém kartonovém obalu, který je plochý a vejde se tak např. do KPZ nebo do lékárničky. Vzhledem k papírovému provedení nedoporučuji skladovat ve vlhku, jelikož lepivou část nemůžete znečistit a vodu papír opravdu nesnese. Samotným záplatám voda samozřejmě nevadí.

  • balení 2ks - kolečko o průměru 75 mm
  • balení 6ks - 1 ks kolečko o průměru 50 mm, 4 ks kolečko o průměru 20 mm a 1 ks obdélník 83 x 28 mm)

zaplaty_02

lepení Primaloftové bundy

Jak se samolepící záplaty používají

Povrch očistěte a nejlépe odmastěte. Obvykle stačí opláchnutí vodou, pokud povrch není silně znečištěný např. od potu (typicky u karimatek pod hlavou). Látku zkuste co nejvíce vyrovnat, oddělejte krycí folii záplaty a silně přitiskněte k místu, které chcete zalepit, zejména v okrajích záplaty. V chladnějších teplotách záplatu i lepený materiál alespoň rozehřejte v rukou. Ideální je samozřejmě pokojová teplota.

Materiály a praktické použití (zkušenosti testera Vojty Dvořáka)

Záplaty aplikovány na různorodé materiály a různé outdoorové vybavení. Na různé membránové bundy. Drží bez problému i po 3 měsících používání. Při lepení vodáckého sucháče při teplotě někde nad nulou vydržela záplata 1 den, ale zachránila mě před zatečením. Podotýkám, že byl celý den ve vodě! Dále byl lepen i hydrovak. Nafukovací karimatka. Skialpový batoh. Třikrát jsem lepil zateplovací bundu s Primaloftem a s izolačním materiálem Polartec Alpha. Záplaty pěkně drží a hlavně díky transparentnosti neruší dojem.

Alternativní záplaty jiných výrobců

Recenzi zpracoval testerský tým časopisu Svět outdooru, který od roku 1997 strávil 14 000 hodin prověřováním přes 1 000 výrobků na stovkách výprav do celého světa. Každé recenzi se věnuje několik lidí, včetně horských vůdců a špičkových sportovců.

Další recenze najdete na www.SvetOutdooru.cz/vybaveni

zaplaty_03

lepení vaku na vodu