Merino oblečení Woolpower - vyrobeno ve Švédsku

Od jara 2021 jsme v našem obchodě přivedli k světu švédské oblečení Woolpower, které je vyráběno z té nejlepší Merino vlny přímo ve Švédsku. Woolpower ve Švédsku vyrábí nejen hotové výrobky jako jsou trička, roláky nebo bundy, ale vyrábí i vlastní přízi, která je na českém trhu unikátní svou úpravou i složením. Firma Woolpower sídlí ve městě Östersund, což je město rozkládající se na březích jezera Storsjön ve středním Švédsku. Z toho vyplývá, že krajina je typicky drsná, severská a tomu je také přizpůsobeno oblečení, které je šité tak, aby vydrželo extrémní povětrnostní podmínky, ale zároveň by mělo zahřát i v běžném civilním životě.

Nabídka oblečení Woolpower v našem obchodě ►►

Proč si vybrat WoolPower?

  • Výroba úpletu i finálního výrobku ve Švédsku
  • Merino vlna z Uruguaye a Argentiny, která je spřádána v Německu
  • Speciální způsob výroby pleteniny s polyamidem/polyesterem a vzduchem (až 80% textilie tvoří vzduch díky speciální úpravě)
  • Systém pletení bez švů
  • Každý výrobek prochází několikanásobnou kontrolou
  • Ekologická a zodpovědná výroba

woolpower_02

Zodpovědně vyrobeno ve Švédsku

To je věta, která charakterizuje nejlépe produkty Woolpower. Švédská produkce znamená i nejvyšší kvalitu. Co to pro Woolpower znamená?

  • spravedlivé pracovní podmínky
  • produkty, které vydrží, aby se minimalizoval dopad na životní prostředí
  • kompletní kontrola nad celým výrobním, dodavatelským a prodejním řetězcem

Za oděvy Woolpower se skrývají konkrétní lidé

Oděvy Woolpower jsou vytvářeny prostřednictvím týmové práce, ve které každý plní svou nezbytnou funkci. Efektivita se generuje tím, že vše od vývoje produktu, pletení a přípravu látky, šití a balení až po skladování a prodej. Vše se odehrává pod jednou střechou.
Díky výrobě ve Švédsku udržujeme vřelý vztah se všemi zaměstnanci, kteří se na výrobě podílejí. Žádná dětská práce, žádné nepřiměřeně dlouhé směny, spravedlivá odměna. Woolpower je důkazem toho, že oděvní společnost může poskytovat pracovní prostředí, kde lidé rádi žijí.
Za každým produktem stojí konkrétní osoba. Její jméno najdete na štítku každého svetru, trička nebo bundy.

woolpower_03

Odolnost a dlouhá životnost

Pokud má být výroba oděvů udržitelná, musíme vyrábět výrobky vysoké kvality a zaměřit se na zdokonalování produktu, které zajistí delší životnost. Proto nepředstavujeme každý rok novou kolekci, ale snažíme se zdokonalit tu stávající.
V případě problémů jednáme rychle. Všechny výrobky Woolpower procházejí několika kontrolami kvality. Praocvníci kontrolují kvalitu při procesu pletení příze, během přípravy k řezání na jednotlivé kusy a během šití. Na závěr je na oděv přišita visačka se jménem švadleny, která oděv dokončuje.
Pokud se na výrobku objeví neodstranitelná vada, ale funkčnost je nadále neporušená, Woolpower daruje oděv na charitu.

Nový zdroj surovin z odpadového materiálu

Při výrobě každého produktu vznikají odstřihy, které dále lisujeme a vzniká plst. Tato plst může sloužit k výrobě dalších výrobků jako jsou pantofle nebo vložky do obuvi. Firma Woolpower spolupracuje s jinou švédskou firmou IceBug, která plsť používá jako izolační materiál v obuvi.

Původ vlny Merino ve výrobcích Woolpower

Snem firmy Woolpower je mít kompletní výrobu ve Švédsku, ale jelikož surovina jakou je vlna z Merino ovcí je ve Švédsku nedostatečně zastoupena, nakupuje Woolpower vlnu Merino z ovcí, které se pasou v Uruguayi a argentinské části Patagonie. Ovce tam zvyšují schopnost obnovit přirozenou flóru v citlivé krajině. Bez ovcí v Patagonii by se půda rychle vyčerpala. Vlna se poté vymyje a obarví v Německu, než se odstředí v Rumunsku, a nakonec se odešle do továrny v Östersundu.

Nabídka oblečení Woolpower v našem obchodě ►►