Nová generace karimatek Pinguin NX

Pinguin na podzim roku 2021 představil novou kolekci karimatek řady NX. Po minulé řadě úspěšných nafukovacích a samonafukovacích karimatek, které jako jedny z mála na trhu disponují laminací vnitřní strany karimatky, s cílem zabránit únikům vzduchu a narozdíl od polyuretanového zátěru nedegraduje laminovaná vrstva tak rychle. Nová generace karimatek NX kombinující skvělé izolační vlastnosti samonafukovacích karimatek a komfortu vzduchové konstrukce, kdy se široké komory po nafouknutí vytvarují do tvaru válců, které výrazně zvyšují komfort matrace. Níže se můžete podívat na krátké představení jednotlivých technologií a nových modelů.

Kompletní nabídka karimatek PINGUIN ►

Jedno nebo dvouvrstvé horizontální dutiny

karimatky_01SHC

Jednoduchá konstrukce širokých horizontálních komor kombinuje maximální možné odlehčení pěny s vysokým tepelným odporem dosaženým zabráněním cirkulace vzduchu v matraci.

Pinguin Matrix 25 NX
Pinguin Peak 25 NX
Pinguin Sherpa 30 NX


karimatky_02DHC

Konstrukce širokých horizontálních komor ve dvou vrstvách kombinuje maximální možné odlehčení pěny s nejvyšším možným tepelným odporem dosaženým zabráněním cirkulace vzduchu v matraci a oddělením jednotlivých vrstev komor pěnou.

Pinguin Matrix 38 NX | Pinguin Nomad 38 NX
Pinguin Nomad 50 NX | Pinguin Nomad 75 NX
Pinguin Peak 38 NX | Pinguin Sherpa 38 NX


Jedno nebo dvoukomorová konstrukce karimatky

karimatky_03

SCC

Ultralehká konstrukce nafukovacích karimatek s jednou komorou navržená pro dosažení minimální hmotnosti a maximální sbalitelnosti.

Pinguin Wave L | Pinguin Wave XL


karimatky_04

DCC

Samostatné vzduchové komory matrace s vlastními ventily pro dosažení vysokého tepelného odporu, odolnosti proti propíchnutí a maximálního pohodlí. Tlak v každé komoře lze nastavit samostatně.

Pinguin Wave L | Pinguin Wave XL


Plochý dvouvrstvý ventil

karimatky_05

DLF

Plochý dvouvrstvý ventil se zpětnou klapkou pro snazší nafukování/vyfukování a regulaci tlaku v karimatce.

Po otevření svrchní vrstvy ventilu karimatku snadno nafouknete díky zpětné klapce bez ztráty tlaku. Zatlačením klapky lze jemně regulovat tlak v matraci. Po otevření druhé vrstvy je ventil plně otevřen a je možné karimatku snadno vyfouknout.


Nově jsme naskladnili tyto typy karimatek

Pinguin Peak 25 NX | Pinguin Peak 38 NX

Karimatky Pinguin Peak ocení uživatel, který požaduje nízkou hmotnost a malý objem karimatky po sbalení. Anatomická konstrukce je vhodnější pro menší a útlejší postavy. Karimatka Pinguin Peak 25 NX má jednu řadu horizontálních komor (SHC) a Pinguin Peak 38 NX má dvě řady horizontálních komor (DHC).

karimatky_07
karimatky Pinguin Peak 25 NX a Peak 38 NX

Pinguin Matrix 25 NX | Pinguin Matrix 38 NX

Pinguin Matrix jsou karimatky vhodné pro uživatele s robustnější postavou, než u karimatek Pinguin Peak. Přesto si karimatky Pinguin Matrix zachovávají nízkou hmotnost a malý objem po sbalení. Karimatka Pinguin Matrix 25 NX má jednu řadu horizontálních komor (SHC) a Pinguin Matrix 38 NX má dvě řady horizontálních komor (DHC).

karimatky_08
karimatky Pinguin Matrix 25 NX a Matrix 38 NX

Pinguin Sherpa 30 NX | Pinguin Sherpa 38 NX

Pinguin Matrix je karimatka vhodná pro vyznavače pohodného spaní. Díky symetrické obdélníkové konstrukci poskytuje dostatek místa pro kvalitní spánek. Pokud se v noci převalujete, je Pinguin Sherpa NX ideální volbou. Karimatka Pinguin Sherpa 30 NX má jednu řadu horizontálních komor (SHC) a Pinguin Sherpa 38 NX má dvě řady horizontálních komor (DHC).

karimatky_09
karimatky Pinguin Sherpa 30 NX a Sherpa 38 NX

Pinguin Nomad 38 NX | Pinguin Nomad 50 NX | Pinguin Nomad 75 NX

Karimatky z řady Pinguin Nomad se postarají o váš maximální komfort při spaní. Obdélníkový tvar a velká tloušťka karimatky se postarají o kvalitní spánek i na nerovném povrchu. Karimatka Pinguin Nomad 38 NX má jednu řadu horizontálních komor (SHC) a Pinguin Nomad 50 NX s Nomad 75 NX má dvě řady horizontálních komor (DHC).

karimatky_10
karimatky Pinguin Nomad 38 NX, Nomad 50 NX a Nomad 75 NX

Pinguin Wave L | Pinguin Wave XL

Pinguin Wave je nová řada karimatek, které jsou plně nafukovací ve dvou samostatných komorách. Součástí karimatky je nafukovací vak, který usnadní nafouknutí a snižuje množství vlhkosti, která se dostane do karimatky společně s dechem. Po nafouknutí můžete nafukovací vak použít jako DryBag.

karimatky_11
karimatky Pinguin Wave L a Wave XL

Pinguin Fold | Pinguin Fold Alu

Pěna IXPE (radiačně zesítěný polyetylen) je vyrobena technologií vysokoenergetického zesíťování polyethylenu. Výsledkem je houževnatý, odolný pěnový materiál s dlouhou životností, vysokým tepelným odporem a­ hladkým nenasákavým povrchem.

U karimatky Fold Alu hodnotu tepelného odporu dále zvyšuje termoreflexní vrstva, která teplo vyzařované uživatelem odráží zpět a snižuje tak jeho tepelnou ztrátu.

karimatky_12
karimatky Punguin Fold a Fold Alu

Kompletní nabídka karimatek PINGUIN ►