Jak si vybrat vařič Jetboil

Nabízíme vám přehlednou tabulku jak se rychle zorientovat ve vařičích Jetboil. Kdo vařiče Jetboil nezná, tak pro připomenutí: Jedná se o "Personal Cooking Systém", který si v roce 2004 vysloužil uznání od časopisů a dobrodruhů po celém světě. Tento revoluční produkt kombinuje, ohřívání, jezení a pití z jedné izolované nádoby, která je integrována s hořákem pro rychlé použití. Vodu tak můžete vařit při držení celého systému vařiče v ruce, nebo můžete celý systém zavěsit do stanu, na skálu, apod.

Vařiče Jetboil zakoupíte v našem obchodě ►

Budu pouze vodu ohřívat nebo chci vařit jídlo?

Můžete mít totiž vařící systémy, které nemají regulátor tlaku ventilu, protože budete především vařit vodu a váš systém prostě jede na maximum výkonu. Pokud ale budete vařit jídlo, regulátor vám to maximálně usnadní, protože budete moci udržovat slabý plamen pro delší vaření, ale i maximum výkonu pro rekordně rychlý ohřev vody.

Jaké jsou mé hlavní požadavky? Nízká hmotnost? Cena? Objem nádoby? Vaření v zimě?

Neregulované systémy vybírejte podle toho, zda potřebujete extrémně lehký nebo naopak více objemný. Jetboil Flashlite je lehkou variantou bestselleru Jetboil Flash, který bývá označován outdoorovou rychlovarnou konvicí. Jetboil ZIP nabízí nejlepší poměr mezi cenou a výkonem.

U regulovaných vařících systémů vybírejte především podle objemu jídla, které potřebujete uvařit. Jetboil MicroMo je nejlehčí variantou vařiče k vaření jídla, Jetboil MiniMo je naprosto nekompromisní vařič a přitom univerzální vařič. Jetboil SUMO zvolíte, pokud často vaříte pro více strávníků. Jetboil Joule je naprosto bezkonkurenčním vařičem pro vysokohorskou turistiku a zimní vaření.

Vařiče Jetboil zakoupíte v našem obchodě ►

jetboil_rozdeleni
Jetboil - rozdělení vařičů