Váš košík je prázdný

Infolinka +420 723 767 434 (po-pá, 8-16) Prodejna

Dehydrovaná strava - expediční jídlo - Travellunch, Voyager, Summit to Eat
Akční nabídka
Kurzy a testování

Vybrat podle výrobce

Sleva.gif, 8,1kB

Vždy ty nejlepší ceny!

Vážíme si dobrých zákazníků, proto jsme pro ně připravili slevové karty a pro ty nejlepší, individuální slevový program.

Certifikát spokojenostiBanner


Vyjádření firmy Ocún k bezpečnosti jejich ferratových setů

PDF Tisk Email
Novinky - Perličky
Úterý, 26 Únor 2013 17:16

V souvislosti s aktuálně diskutovanou otázkou bezpečnosti via ferratových setů s třecí brzdou jsme byli, stejně jako ostatní výrobci, ze strany UIAA a německého Alpenvereinu požádáni o vyjádření k této problematice.

Konstatujeme, že všechny výrobky OCÚN jsou bezpečné, pokud jsou používané v souladu s instrukcemi uvedenými v návodu k použití. Upozorňujeme uživatele zejména na dodržení limitu životnosti ferratových setů OCÚN, viz. tabulka závislosti životnosti na intenzitě používání.

 

Nová kniha o lavinách - Lavina

PDF Tisk Email
Vyzkoušeli jsme - Recenze
Pátek, 22 Únor 2013 06:42

Pražské vydavetelství Alpy připravilo na konec roku 2012 vydání překladu zajímavé rakouské publikace Lavina (v originále Lawine). Cílem knihy je seznámit čtenáře s problematikou deseti rozhodujících modelů situací, kdy se s lavinou nejčastěji setkáme. Kniha Lavina vás naučí vnímat sněhové a klimatické podmínky s následným vývojem lavinové situace. Většině návštěvníků zimních hor chybí základní znalosti, jelikož nemají čas věnovat se detailnímu studiu problematiky sněhu, počasí a lavin. Většina z nás tak pouze vnímá krásu zimní krajiny, ale neuvědomuje si, případně nepřipouští si, skryté nebezpečí. Chcete se dozvědět víc?

 

Ponožky z Merina nebo ze syntetiky?

PDF Tisk Email
Vyzkoušeli jsme - Testy
Neděle, 20 Leden 2013 14:11

Taky si pokládáte tuto otázku? V článku Merino nebo syntetika jsme si popsali jednotlivé materiály trochu podrobněji, aby zákazník získal rychlý přehled o nejpoužívanejších materiálech k výrobě funkčního prádla. V článku jsem také uvedl princip funkce Merina a jeho schopnosti zadržovat vodu, což považuji zároveň za největší nevýhodu tohoto materiálu při určitých výkonech, které ve článku taktéž popisuji. Kontroverzním se stalo zejména tvrzení, že Merino není vhodný materiál na výrobu ponožek. Proč?

Aktualizováno Neděle, 20 Leden 2013 14:26
 

Spacáky Prima Classic XP

PDF Tisk Email
Vyzkoušeli jsme - Recenze
Čtvrtek, 24 Leden 2013 06:30

PRIMA OUTDOOR je největším výrobcem spacáků v Evropě. S výrobou spacích pytlů má tato ryze česká firma velké a dlouholeté zkušenosti. Od roku 1989 ušili stovky tisíc spacáků. Tvar, rozměry a každý detail spacáku jsou dovedeny k dokonalosti. Spacáky Prima se nesnaží na trhu uspět s nízkou cenou, ale nejvyšší kvalitu. V dnešní době je 95 % světové textilní produkce vyrobeno v Asii. S tím jsou často spojedné problémy s kvalitou. Spací pytle řady CLASSIC jsou kompletně vyrobeny v České republice. Díky mimořádné kvalitě a doživotnímu servisu jsou u náročných uživatelů dobře známé a oblíbené. Firma úspěšně, většinou pod značkou zákazníka, vyváží tyto spacáky do celého světa. Podporujme ryze českou výrobu a české podnikatele.

Aktualizováno Čtvrtek, 24 Leden 2013 06:46
 

Vybíráme nový spacák

PDF Tisk Email
FAQ - nejčastější otázky - Poradna
Neděle, 18 Listopad 2012 12:38

Z mého pohledu toho bylo o spacácích napsáno již tolik, že další nové informace vám v tomto článku už asi nepřinesu. Přesto se denně setkávám na prodejně s názory lidí, které vyčetli někde na fórech, v diskuzích a jsou mnohdy přehnaně kritické nebo až úplně zavádějící. Vaši základní otázku tvoří především: "Mám si koupit spací pytel péřový nebo z dutým vláknem?" a další podmínku nákupu tvoří věta: "Chci aby byl i na zimu, ale hodně malý, abych ho mohl v létě brát i na kolo." Jaká je realita? Na téma jak vybrat spací pytel se budu snažit odpovědět dále.

Aktualizováno Neděle, 18 Listopad 2012 19:47
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 6 z 11