Váš košík je prázdný

Infolinka +420 723 767 434 (po-pá, 8-16) Prodejna

Dehydrovaná strava - expediční jídlo - Travellunch, Voyager, Summit to Eat
Akční nabídka
Kurzy a testování

Vybrat podle výrobce

Sleva.gif, 8,1kB

Vždy ty nejlepší ceny!

Vážíme si dobrých zákazníků, proto jsme pro ně připravili slevové karty a pro ty nejlepší, individuální slevový program.

Certifikát spokojenostiBanner


Petr Adámek - Vzpomínka na Indii

PDF Tisk Email
Cestování - Asie
Pondělí, 21 Únor 2011 15:06

CestováníPetr Adámek společně s Milanem Hurtíkem a několika kamarády procestovali v roce 2009 kus himalájského pohůří Indie. Tento fakt není zase až tak zajímavý, jelikož se na tyto cesty vydává ročně poměrně hodně dobrodruhů, ale málo kdo z nich na královské motorce Royal Enfield.
Pro ty, kteří tento název slyší poprvé bych rád připomenul, že Roayal Enfield je motorkou vskutku netradiční. Design se pohybuje někde okolo roku 1960 - 1970 a původně se vyráběl v Indii s Anglickou licencí. Opravdovou perličkou zůstává, že jedna z řad Enfieldů měla dieslové motory.
Takže nejen motorky dělaly výpravě neopakovatelnou atmosféru, ale i fakt, že celého výletu se účastnil jeden vozíčkář, teda spíš vozíčkářka, která celou cestu absolvovala v sajdkáře. V Petrovi Enfieldy zanechaly tak silnou stopu, že si jednoho pořídil domů. Poprosil jsem ho o několik odpovědí na netradiční otázky k netradičnímu výletu ...

Aktualizováno Pondělí, 21 Únor 2011 15:59
 

Jak vybírat hračky vašim dětem?

PDF Tisk Email
Novinky - Perličky
Úterý, 12 Srpen 2008 11:00
NovinkyTaky vás při různých příležitostech trápí představa kupování vhodného dárku? Naštěstí máte děti a zde problém vyřešíte poměrně jednoduše koupí vhodné hračky. Přiznejme si, že mnohem obtížnější je vybrat dárek dospělému. Hračky tvoří neodmyslitelnou součást dětského světa a podle toho také volíme druh hračky. Ne každý si hraje se vším. Hračka by u dítěte měla nejen zastoupit úlohu zabavovací, jak se říká ať máme klid, hlavně že nezlobí, ale i úlohu vzdělávací. Děti si totiž hraním přirozeně získávají určité návyky, které využijí v pozdějším věku. Vybírejte tedy hračky nejen podle určení - hračky pro kluky a hračky pro holky, ale i podle zaměření - hračky na písek, stavebnice, panenky, apod. nebo hračky podle věku.
Aktualizováno Neděle, 20 Únor 2011 16:04
 

Nové sedací úvazky Singing Rock

PDF Tisk Email
Novinky - Perličky
Sobota, 07 Červenec 2007 10:54

NovinkyČeská firma Singing Rock přišla v únoru 2011 s několika novými sedáky, které poskytnou plný komfort rekreačním i sportovním lezcům. Čtyři zbrusu nové modely jsou výrazně lehčí a propracovanější, ovšem stále za skvělé ceny, které začínají pod tisícovkou! Modely Crux, Guru, dámská Nara a sedák do hor Midi nahradí doposud vyráběné modely. Jako nestrannému pozorovateli mně připadá, že firma Singing Rock se v mnoha věcech inspiruje francouzskou konkurencí Petzl, čímž ale zaostává a zůstává dvojkou na českém trhu. Konkuruje pak hlavně cenou.

Aktualizováno Pondělí, 21 Únor 2011 16:03
 

Moravské skály - horolezecký průvodce

PDF Tisk Email
Novinky - Perličky
Sobota, 07 Červenec 2007 10:54

NovinkyTěsně před Vánocemi 2010 vyšel dlouho očekávaný horolezecký průvodce Moravské skály - Moravian Rocks z dílny Vladimíra Skýpaly a Vladimíra Wolfa. Průvodce zpracovává všechny moravské oblasti, které spadají pod oblastní vrcholové komise Českého horolezeckého svazu. Co všechno teda tato obtloustlá kniha, která podává vyčerpávající obraz lezení na Moravě, obsahuje? Jsou to oblasti: Jevišovická pahorkatina, Pálava, Okolí Brna, Moravský kras, Moravské pískovce, Beskydy, Okolí Moravské brány, Oderské vrchy a Nízký Jeseník, Hrubý Jeseník a Rychlebské hory.

Aktualizováno Pondělí, 21 Únor 2011 16:03
 

Petzl varuje před kopiemi

PDF Tisk Email
Novinky - Perličky
Sobota, 07 Červenec 2007 10:54

NovinkyV únoru vydala firma Petzl oficiální varování před nekvalitními padělkami svých produktu, které pochazejí s největší pravděpodobností z Číny. Východní "inženýři" si vzali za cíl jedny z nejpoužívanejších výrobku od známého francouzského výrobce horolezecké techniky. Bohužel tyto výrobky nesplňují bezpečnostní normu. Co je horší, výrobky nelze rozpoznat od originálů. Shodují se naprosto ve všem, dokonce i v balení. Francouzi narazili na kopie výrobků CROLL ascender (B16), ATTACHE locking carabiner, ASCENSION handled ascender (B17 R) - starší modrá verze, RESCUE pulley (P50) – stará verze.

Aktualizováno Pondělí, 21 Únor 2011 16:03
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 11