Váš košík je prázdný

Infolinka +420 723 767 434 (po-pá, 8-16) Prodejna

Dehydrovaná strava - expediční jídlo - Travellunch, Voyager, Summit to Eat
Akční nabídka
Kurzy a testování

Vybrat podle výrobce

Sleva.gif, 8,1kB

Vždy ty nejlepší ceny!

Vážíme si dobrých zákazníků, proto jsme pro ně připravili slevové karty a pro ty nejlepší, individuální slevový program.

Certifikát spokojenostiBanner


Vyjádření firmy Ocún k bezpečnosti jejich ferratových setů

PDF Tisk Email
Novinky - Perličky
Úterý, 26 Únor 2013 17:16

V souvislosti s aktuálně diskutovanou otázkou bezpečnosti via ferratových setů s třecí brzdou jsme byli, stejně jako ostatní výrobci, ze strany UIAA a německého Alpenvereinu požádáni o vyjádření k této problematice.

Konstatujeme, že všechny výrobky OCÚN jsou bezpečné, pokud jsou používané v souladu s instrukcemi uvedenými v návodu k použití. Upozorňujeme uživatele zejména na dodržení limitu životnosti ferratových setů OCÚN, viz. tabulka závislosti životnosti na intenzitě používání.

Testujeme různě staré i různě opotřebené výrobky, které se nám podařilo získat od našich zákazníků. Žádný ferratový set OCÚN dosud při testu neselhal. Pevnost opotřebených výrobků ze 100 % splňuje požadavky kladené na nový výrobek tak, jak jsou předepsané normou. Třecí brzda OCÚN funguje spolehlivě.

Životnost Via Ferratových setů Ocún

Životnost každého ferratového setu je omezena časem a intenzitou používání, tedy opotřebením. Každý ferrata set stárne vlivem používání, a tím postupně ztrácí i svoji pevnost bez ohledu na typ, bezohledu na značku.
Opotřebení je ten nejzávažnější faktor, který přímo souvisí s bezpečností uživatele. Uživatel musí být schopen v zájmu vlastní bezpečnosti včas vyřadit nadměrně opotřebený výrobek z dalšího používání. Je bezpečnější vyřadit opotřebený výrobek raději dříve, nežli později. Samozřejmě je nutné dodržovat podmínky pro kontrolu a skladování, uvedené v návodech k použití. Vlhkost, mráz, prach, špína, bláto a jiné nepříznivé podmínky během používání mohou životnost snížit životnost ferratového setu až o 1/3.
Je nutné, aby každý lezec znal historii svého horolezeckého vybavení, aby dokázal svoje vybavení kontrolovat vždy před i po každém použití. Způsob kontroly je podrobně uveden v návodech k použití, které jsou součástí všech výrobků Ocún. Pro snadnější identifikaci vlivu opotřebení na bezpečnost výrobku uvádíme následující tabulku.

Četnost používání via ferratových setů Ocún Životnost
Nepoužitý Max. 12 let
Občasné používání: 1 x ročně Max. 10 let
Pravidelné používání: 1 x měsíčně Max. 5 let
Pravidelné používání: 1 x týdně Max. 3 roky
Intenzivní používání: Denně Max. 5 měsíců

Výrobek zachytí bezpečně nejvýše 1 tvrdý pád nebo odskočení. Po zachycení pádu či odskočení je nutno vyřadit ferratový set z dalšího používání. Nepůjčujte si vybavení, jestliže není známa jeho historie (četnost používání, zachycené pády)!
Používání ferratového setu nad limit životnosti je nebezpečné!


Via ferrata Y-form
„Trombon“ (Art. 00048) s třecí brzdou - jedině tato varianta je správná !!!

Via ferrata Rip ́ n ́ stop „Trombon“ (Art. 02245) s páracím tlumičem pádu - jedině tato varianta je správná !!!

Pokud váš ferratový set vypadá jinak než na obrázcích výše (se smyčkami trombón), můžete si ho nechat u výrobce vyměnit. Pro jistotu uvádíme obrázky špatných ferratových setů se smyčkami harmonika.


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit