Váš košík je prázdný

Infolinka +420 723 767 434 (po-pá, 8-16) Prodejna

Dehydrovaná strava - expediční jídlo - Travellunch, Voyager, Summit to Eat
Akční nabídka
Kurzy a testování

Vybrat podle výrobce

Sleva.gif, 8,1kB

Vždy ty nejlepší ceny!

Vážíme si dobrých zákazníků, proto jsme pro ně připravili slevové karty a pro ty nejlepší, individuální slevový program.

Certifikát spokojenostiBanner


Tilak inovuje oblečení každým rokem

PDF Tisk Email
Novinky - Perličky
Středa, 10 Duben 2013 13:29
seznam článků
Tilak inovuje oblečení každým rokem
Tabulka velikostí - TILAK
Praní a údržba materiálu Ventile
Upozornění firmy TILAK
Všechny strany

Neuplyne sezóna, aby šumperský výrobce outdoorového oblečení Tilak nepředstavil některou z novinek. S novinkama nepřicházejí pouze nové střihy a modní barvy, ale i nové materiály a nové technologie. Výroba oblečení Tilak si hrdě zachovává českou výrobu, kterou ocení nejen zákazníci z České republiky, ale i např. z Japonska, kde je Tilak velmi oblíbenou značkou. Jak se píše na firemních stránkách Tilaku: Smyslem naší práce je nabídnout Vám maximální možnou kvalitu. Vše začíná precizní návrhářskou přípravou, na které se podílí špičkové designérské studio Acronym z Mnichova. Pokračujeme důkladnou střihovou přípravou a následně věnujeme mimořádnou pozornost kvalitě ušití. Výjimečné vlastnosti používaných materiálů (GORE-TEX®, WINDSTOPPER®, POLARTEC®) vyžadují bezchybné zpracování.

Na výrobky poskytuje Tilak prodlouženou záruku 4 roky. Ta se nevztahuje na běžné opotřebení pramenící z opotřebení výrobků používáním.


tento nápis můžete vidět na řadě světových výstav

S čím se můžeme u výrobků Tilak setkat?

Především jsou to materiály, na které Tilak vsadil už ve svých začátcích. Pokud chcete investovat do bundy nebo kalhot, určitě čtěte další řádky, jelikož pro vás můžou být užitečné. Není Gore-Tex jako Gore-Tex.

 

GORE-TEX®

Mimořádně lehká a tenká teflonová membrána. Je nepromokavá a zároveň prodyšná, přitom však větruvzdorná. Samotný materiál je vodoodpudivý, jednotlivé póry membrány jsou 20 000krát menší než kapka vody a současně 700krát větší než molekuly vodní páry (pot). Větruvzdornost je dána labyrintovou strukturou membrány, která představuje pro vítr nepřekonatelnou překážku.

DVOUVRSTVÝ GORE-TEX® PERFORMANCE SHELL

Gore-Tex Performance Shell
Gore-Tex Performance Shell

Dvouvrstvý laminát GORE-TEX® Performance Shell je ideálním řešením pro většinu outdoorových aktivit. U dvouvrstvých laminátů GORE-TEX® Performance Shell je speciální membrána GORE-TEX® spojena s vnější textilií. Volně vložená podšívka zajišťuje větší pohodlí při nošení a umožňuje všestranné použití výrobku.

Mezi oblíbené výrobky z toho materiálu patří např.: bunda Tilak Alpamayo

GORE-TEX® PACLITE® SHELL


Gore-Tex Paclite Shell

Výrobky GORE-TEX® Paclite® Shell jsou ideální pro trekking, pěší turistiku, cyklistiku a další sporty. U výrobků GORE-TEX® Paclite® Shell je použitá membrána GORE-TEX® na vnitřní straně potažena speciální ochrannou vrstvou, která obsahuje oleofobní látky a karbonová vlákna. Proto již není potřeba podšívka. Z toho důvodu jsou výrobky GORE-TEX® Paclite® Shell výrazně lehčí a po sbalení zabírají velmi málo prostoru.

Mezi oblíbené výrobky z toho materiálu patří např.: bunda Tilak Attack

GORE-TEX® SOFT SHELL

Gore-Tex Soft shell
Gore-Tex Soft shell

Výrobky GORE-TEX® Soft Shell se ideálně hodí do chladných a vlhkých podmínek. Jsou všestranně použitelné, pohodlné a mimořádně jemné. Speciální membrána GORE-TEX® je nalaminována přímo na vnější textilii a z vnitřní strany na fleecovou podšívku. Díky speciální konstrukci výrobků GORE-TEX® Soft Shell nepotřebujete tolik vrstev, a proto máte při pohybu větší volnost. Tyto výrobky jsou nepromokavé, větruvzdorné a prodyšné.

Mezi oblíbené výrobky z toho materiálu patří např.: inovovaná bunda Tilak Latok 12. Mezi nejpovedenější softshellové bundy vůbec, lze zařadit Tilak Ogre vyrobený z materiálu WINDSTOPPER® Soft Shell.

TŘÍVRSTVÝ GORE-TEX® PRO SHELL

Gore-Tex Pro shell
Gore-Tex Pro shell

GORE-TEX® Pro Shell se ideálně hodí pro použití v extrémních podmínkách. U třívrstvé konstrukce je použita vysoce kvalitní membrána GORE-TEX®, která je slaminována s odolnou vnější textilií a speciálně vyvinutou pevnou podšívkou. Výhodou je, že mezi jednotlivými vrstvami nevzniká tření. Tím se snižuje opotřebení výrobku a riziko trhání, což znamená ještě delší životnost.

Mezi oblíbené výrobky z toho materiálu patří např.: bunda Tilak Asgard, nejoblíbenější bunda Tilak Evolution RPS

Podšívková technologie Micro Grid

Nová podšívková technologie GORE™ Micro Grid se používá v bundách ze třívrstvého materiálu GORE-TEX® Pro Shell namísto úpletu. Podšívka utkaná technologií GORE™ Micro Grid je tenká, hladká a řídká. Snižuje tření mezi vrstvami, a tím prodlužuje životnost bundy. Zvyšuje oděruvzdornost vnitřních vrstev, prodyšnost oděvu a jeho odolnost vůči zatrhávání. Oděv má také celkově nižší hmotnost.

TŘÍVRSTVÝ GORE-TEX® ACTIVE SHELL

Gore-Tex Active Shell
Gore-Tex Active Shell

Nejnovější generace třívrstvých materiálů firmy Gore se jmenuje Gore-Tex® Active Shell. Materiál výborných mechanických vlastností při prodyšnosti Ret: < 3,00 m2.Pa.W-1. Tohoto výsledku bylo dosaženo použitím tenší membrány Gore-Tex® a její integrací přímo do podšívky. Speciální trikotová podšívka vyniká rychlým odvodem potu. Výrobky z Gore-Tex® Active Shell jsou určeny pro vysoké pohybové aktivity jako je běh, cyklistika,trail running, skialpinismus. Při naprosté nepromokavosti a špičkové prodyšnosti je hmotnost výrobků maximálně 400 gramů.

Mezi oblíbené výrobky z toho materiálu patří např.: bunda Tilak Stinger - je potřeba si uvědomit na co je tento materiál doporučený. Bunda Stinger rozhodně není vhodná na přechody hor s batohem na zádech, ale spíše pro aerobní aktivity popsané výše. Proč to zdůrazňuji? Prodřený materiál od ramenních popruhů nelze reklamovat.

 

Bavlna Ventile

Ventile® je prvním předchůdcem dnešních moderních nepromokavých textílií. Jeho tajemství spočívá v použití velmi dlouhých vláken bavlny (jen 2% ze světovéprodukce bavlny splňují nároky na použití pro Ventile®) pro přízi a utkaných do velmi těsné vazby. Ventile má o 30% hustší vazbu než běžná tkanina. Pokud je vystavena působení vody, vlákna ji absorbují a zvětší svůj objem. Tím zcela uzavřou mezery v osnově i vpichy po jehle a zabrání tak dalšímu pronikání vody.
Dlouhá historie unikátní bavlněné tkaniny Ventile® se začala psát ve 30. letech minulého století. Britská vláda se obávala, že v případě války by
nebyl dostatek lnu potřebného pro výrobu požárních hadic a kbelíků. Proto požadovala najít alternativní materiál pro tyto důležité výrobky. Do hledáčku
výzkumníků se dostala hustě tkaná bavlna. Nároky a požadavky na výzkum použití této bavlny se změnily po vypuknutí druhé světové války. Průmysl Velké Británie byl závislý na dodávkách surovinze Sovětského svazu. Konvoje z Murmanska přes Severní ledový oceán však byly vystavené častým útokům německých ponorek a dálkových bombardérů. Letadla RAF je nemohla chránit, protože neměla dostatečný dolet. Winston Churchil tehdy podporoval myšlenku použít stíhačky typu Hurricane jako doprovodné stíhače pro konvoje. V případě ohrožení letadla startovala pomocí katapultu přímo z paluby obchodních lodí. Po splnění úkolu však již pilot nemohl přistát a měl na výběr jen možnost přistát na mořskou hladinu nebo opustit stroj padákem. Doprovodné lodi jej našly a z moře vytáhly. Problém však byl v nízké teplotě vody,piloti v moři během několika minut umírali na podchlazení. Tehdy vyvstal požadavek vyvinout materiál pro leteckou kombinézu, který by umožňoval pohodlné řízení letadla během boje a zároveň by pilota ochránil před prochladnutím ve studeném moři. Po mnoha pokusech vyvinuli vědci z Shirley institutu v Manchesteru bavlněnou tkaninu nazvanou Ventile®. Kombinéza z Ventile® dokázala prodloužit dobu potřebnou pro přežití v ledovém oceánu z několika  desítek sekund na 20 minut.
Po zavedení do výstroje přežívalo 80% protiponorkových pilotů, kteří museli přistát v moři. Kombinézy z Ventile® byly do výstroje RAF zavedeny v roce 1943 a se změněným designem jej používají piloti letounů typu Tornado dodnes.

Hlavními zástupci mezi výrobky z bavlny Ventile jsou:

Tilak Odin - kalhoty

Tilak Odin - bunda

- kalhoty Odin Ventile
- bunda Odin Ventile

Tyto modely jsou oblíbeny především ve Skandinávii, ale i mezi našinci si našli mnoho přívrženců.Aktualizováno Středa, 10 Duben 2013 16:26
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit