Váš košík je prázdný

Infolinka +420 723 767 434 (po-pá, 8-16) Prodejna

Dehydrovaná strava - expediční jídlo - Travellunch, Voyager, Summit to Eat
Akční nabídka
Kurzy a testování

Vybrat podle výrobce

Sleva.gif, 8,1kB

Vždy ty nejlepší ceny!

Vážíme si dobrých zákazníků, proto jsme pro ně připravili slevové karty a pro ty nejlepší, individuální slevový program.

Certifikát spokojenostiBanner


Horská turistika a cyklistika v Černé Hoře

PDF Tisk Email
Cestování - Evropa
Středa, 08 Únor 2017 14:36

Černá Hora není jen pobřeží Jadranu s davy plážových turistů, ale je i ideálním cílem pro aktivně prožitou dovolenou. Učiněný ráj pro horské turisty i cyklisty. Najdete zde jak dramatické monumentální hory s vysokými skalnatými štíty, kaňony a jezery, tak i řadu klidnějších pohoří se salašemi a stády ovcí, krav a koní.

Nahlédneme-li do vnitrozemí, najdeme zde čarokrásná pohoří Durmitor, Bjelasica, Komovi, Prokletije, Sinjajevina a mnoho dalších. Hory jsou rozděleny hlubokými údolími a kaňony řek, spěchajících do Jadranu či do Černého moře. S přibývající výškou jsou impozantní listnaté i jehličnaté lesy vystřídány pastvinami s jedinečnou květenou, zejména v četných krasových oblastech. Nechybějí ani bystřiny a jezírka s průzračnou vodou. Po horách jsou rozhozeny skupinky salaší, zde zvaných katuny. Některé salaše jsou opuštěné a ve stádiu zmaru, ale stále je jich v létě hodně obydleno, převážně staršími lidmi. Ti se starají o dobytek (vesměs ovce, krávy a koně), vyrábějí výtečné sýry, pečou domácí chléb a na malých políčkách pěstují  brambory a zeleninu. Lidé v horách žijí velmi prostě a jsou pohostinní. Nezřídka pozvou poutníka na kávu, skleničku pálenky, nabídnou i sýr, chléb a třeba ovčí mléko. Nejlépe se jim odvděčíte konverzací. Černohorština je podobná srbštině a při troše snahy se domluvíte.

S CK Alpina můžete navštívit nejvyšší a nejkrásnější černohorské pohoří - skalnatý Durmitor, věčně zelenou travnatou Bjelasicu a Komovi či tajemné pohoří Prokletije, které leží na hranici s Albánií. V Černé Hoře můžete, s výjimkou zajištěných cest via ferrata, vyzkoušet všechny aktivity, které Alpina na svých zájezdech nabízí.

Horská turistika

Turisté mohou vybírat z mnoha termínů zájezdů do pohoří Durmitor, Bjelasica či Prokletije. Ubytováni budou buď ve stanech, nebo v hotelu a v chatkách. Ti, kteří chtějí co nejlépe nahlédnout do života horalů, mohou dokonce zvolit ubytování na salaších a užít si tu pravou romantiku. Dobrodružnější povahy mohou zvolit přechod pohoří Durmitor a Bjelasica nebo Prokletije a zažít kouzlo noclehů ve stanu vysoko v horách.

Cykloturistika a MTB

Cyklisté mohou vybírat z tras pohodovějších i z MTB trailů vyšší náročnosti. Na obou cyklozájezdech, pro bikery i cykloturisty, se nabízí vyzkoušené ubytování se snídaní. Vzhledem k povrchu tras všem cyklistům doporučujeme spíše horské kolo. Budete se pohybovat převážně v nadmořských výškách od 800 do 1800 m. Na své si přijde každý, kdo dokáže ocenit krásu krajiny a přátelský vztah s místními obyvateli. Adrenalin narůstá, když se na kopce dostanete vlastní silou. Můžete volit mezi jízdou horskými cestami proměnlivé kvality i pěšinami ve stylu trailů.

Zimní radovánky – lyže, snowboard, sněžnice

V zimě si mohou lyžaři, snowboardisté i skialpinisté užít sjezdy ve dvou nejznámějších černohorských areálech, Durmitor a Kolašin. Dobrodružné povahy mohou vyzkoušet zimní přechod na sněžnicích se spaním ve stanu a ti, co se chtějí se sněžnicemi teprve seznámit, si vyberou zájezd se zázemím na ubytovně a s jednodenními výlety do okolí.Chcete-li zažít zemi dosud nepříliš komercí a globalizací zasaženou, neměli byste s návštěvou Černé Hory dlouho váhat.

Aktualizováno Středa, 08 Únor 2017 14:50
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit